Sıralama seçin

Sabahlık

Sabahlık bazı kadınlar için gereksiz bir detay olsa da bazı kadınlar ve hatta erkekler için olmazsa olmazdır. Yataktan kalkar kalkmaz yatak kıyafetleriyle evin içinde gezmek istemeyen ancak üzerini de hemen değiştirmeye üşenen ya da pijamalarının, geceliğinin rahatlığını bir süre daha devam ettirip keyif yapmak isteyen kişiler için üretilen sabahlıklar hala bu amaç için kullanılsa da sabahlık modelleri içerisinde oldukça şık fantezi sabahlık, saten sabahlık, dantel sabahlık modellerini de görüyoruz. Özellikle yeni gelinlerin tercihi olan bu şık sabahlıklar aynı zamanda üstünü değiştirmeden ama yatak kıyafetleriyle de gezmeden seksi ve şık görünmek istiyorum diyenlerin tercihi oluyor. Kadın sabahlık modelleri içerisinde bu özel modeller geniş bir yer tutuyor.

Gelin Çeyizlerinin Vazgeçilmezi: Saten Sabahlık 

Gelinler için bohça hazırlanırken belki de ilk alınanlardan biri şık ve kaliteli bir gecelik takımıdır. Genelde saten tercih edilen bu gecelik takımları elbette çeyizde yalnız bırakılmaz ve yine aynı şekilde şık bir sabahlık takımı ile kombinlenir. Bazen gecelik takımlarının içinde de geceliklere uygun bir sabahlık bulunur ancak sabahlık giymekten hoşlanan, çeşitliliği seven biriyseniz başka modellere de yer vermenizi tavsiye ederiz. Gecelik takımınızın içerisinde sabahlık olsa bile aynı kumaştan başka renkte bir sabahlık daha satın olarak evinizde de farklı kombinler yapabilirsiniz.

Klasik seçimleri seviyorsanız çeyinizde başka sabahlık renkleri bulunsa da onların yanında muhakkak beyaz sabahlık takımı da bulunmasını tavsiye ederiz. Gelinlerin resmi rengi olan beyaz bohçalarda ilk akla gelen ve kullanılan renk oluyor. Masumiyeti temsil eden beyaz renk çeyiz bohçalarına gerçekten çok yakışıyor.

Gecelikte de sabahlıkta tercih edilen renkler, desenler, modeller değişebilir ancak saten olması yazısız bir kural gibidir. Saten gerçekten de çok özel bir kumaştır. Tende yarattığı etki, yumuşaklığı ile pek çok kişinin favorisi olan saten kumaşlar gecelik ve pijama gibi uyku kıyafetlerini bile inanılmaz şık kıyafetlere dönüştürecek kadar kaliteli bir kumaş çeşididir. Belki de bu kadar özel bir kumaş olması sebebiyle gelin koleksiyonları içerisinde bu kadar geniş yer tutmaktadır.

Siz de çeyiniz için bir şeyler bakınıyor ve ancak önemli bir parça olan sabahlık modellerinde kararsız kalıyorsanız modası asla geçmeyecek beyaz saten sabahlık hem düğün öncesinde hem de sonrasında işinize yarayacak bir seçenek olabilir. Aynı şekilde siyah saten sabahlık da pek çok kişinin favorisidir ve uzun yıllar kullanabilirsiniz. Dişiliğinizi daha ön plana çıkaracak renklerden yana tercih yapmak istiyorsanız bordo saten sabahlık da tercih edebilirsiniz. Hem beyaz, hem siyah hem de bordo saten kumaşlar zamansız ve şık seçimler olacaktır. Aynı zamanda bu renkler herkes tarafından kullanılabilen risksiz renklerdir.

En Tarz Gelin Kuaför Sabahlıkları

Kadın sabahlık modelleri artık her amaca uygun olarak tasarlanıyor ve bu da işimizi kolaylaştırıyor. Son zamanlarda gördüğümüz en iyi fikirlerden biri de gelin başı yapılırken gelinlerin kuaför içerisinde rahat hareket etmesi ve sonrasında makyajının ve saçının bozulma ihtimali olmadan giyinebilmesi için kullanılan sabahlıklar. Aslında bu sabahlıkların arkasında 'bride' yazmasından hariç pek bir fark yok. Bride yazılı modeller genelde bekarlığa veda partisi yapacak, fotoğraf çekimi yaptıracak gelin adayları tarafından tercih ediliyor. Sizin bekarlığa veda partisi ya da düğün öncesi hazırlık esnasında fotoğraf çekimi gibi planlarınız yoksa beyaz sabahlık modelleri arasından da düz bir tercih yapabilirsiniz.

Düz bir model tercih ettiğiniz zaman size hem kuaförde makyaj ve saç yapımı esnasında kolaylık sağlayan hem de daha uzun süre kullanabileceğiniz bir sabahlığa sahip olmuş olursunuz. Siz de kuaför sabahlığınızı düz tercih etmeyi düşünüyorsanız hoşunuza giden bir beyaz saten sabahlık pekala işinizi görecektir.

Gelinliklerde bile artık bazı renk kırılımlarına rastlıyoruz. Beyazın yanında, kırık beyaz, ekru gibi renkleri de görüyoruz. Hal böyle olunca gelin sabahlık modellerinde de farklı renkler görmek kaçınılmaz. Ekru sabahlık ya da pudra sabahlık da gelin kuaförlerinde sıkça gördüğümüz çeşitlerden. Ancak tabi beyaz sabahlık birinciliği kimselere kaptırmıyor.

Her Mevsime Özel Sabahlık Çeşitleri

Polar gibi çok kalın kumaştan sabahlık tercih etmediğiniz sürece ayrı olarak yazlık sabahlık almanıza gerek yoktur. Sabahlıkların genel amacı yatak kıyafetlerinden hızlı bir geçiş yapmaktır. Bu sebeple yaz mevsiminde de, kış mevsiminde de rahatlıkla saten sabahlıklar tercih edebilirsiniz. Sadece yaz mevsiminde giydiğiniz gecelik ve pijamalara göre kısa sabahlık tercihinde bulunabilirsiniz. Aynı şekilde kış mevsiminde de uzun sabahlık tercihi yapılabilir ancak kısa sabahlık yaz kış kullanılabilen bir model olmaktadır.

Saten sabahlıklar her mevsimde yataktan kalktığınız gibi sizi sarmalamaya ve şık göstermeye hazırdır. Siz yeter ki istediğiniz renge ve modele karar verin. İstediğiniz rengi ve modeli Kaudupul.com size sunuyor.

Sabahlık Modelleri ve Fiyatları

Sabahlık deyip geçmemek lazım. Bazı bayan sabahlık modelleri gecelik modellerinden daha gösterişli, daha güzel görünüyor. Bazen öyle sabahlıklar olur ki geceliğe dahi ihtiyaç duymayabilirsiniz. Tabi bunu sağlamak için öncelikle çok iyi bir tasarıma ihtiyaç vardır. Sonrasında kullanılan kumaşlar ve aksesuarlar önem taşır. Şifon, kadife ya da saten kumaşlar gösterişli bir sabahlık için yeterli olabilir.

Öte yandan danteller, kupürler, tüyler de geceliği aratmayacak sabahlık modelleri için aksesuar olarak kullanılabilir, tabi dozunda olmak şartıyla. Sabahlık modelleri ve fiyatları arasındaki farkı bu kumaşlar ve aksesuarlar belirler. Aynı zamanda tüm bunları bir arada barındıracak şık tasarımlar da önemlidir. Kullanılan özel malzemelerin alelade, ucuz durmaması için özel tasarımlar gereklidir. Kaudupul.com tam da aradığınız bu özel tasarımların adresidir.

 

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.