Sıralama seçin

Gelin Gecelikleri

Bir kadının en özel günlerinden biri düğün günüdür, en özel kıyafetlerinden biri de gelinliğidir. Bu özel günü tek bir kıyafetle geçiştirmek olmaz, sadece akşamı değil, sadece düğün anını değil tüm günü hatta belki de tüm haftayı seçtiğimiz parçalarla, kaliteli kıyafetlerle daha özel hale getirebiliriz. Gelin gecelik takımı, gelin sabahlık seti gibi özel ürünler sayesinde bunu sağlamak mümkün.

Birbirinden Farklı Gelin Gecelik Setleri

Düğün öncesi ve düğün sırasında yapılan ritüeller değişse de bazı şeyler hala aynı. Düğün öncesinde kız ve erkek evlerine gönderilen nişan bohçaları da bu aynı kalanlardan biri. Hala pek çok kişi bu güzel geleneği sürdürüyor. Zaman içerisinde evrim geçirseler de gelin ve damat için hazırlanan bohçalar hala temel olarak seneler önceki bohçalarla aynı malzemeleri içeriyor.

Gelin gecelik seti de kız evine gönderilen nişan bohçalarının içerisine konan demirbaşlardan biri. Düğünden sonra kullanılması için özenle bohçaya yerleştirilen nişan bohçası gecelik takımı genelde klasik modellerde olsa da gelinin zevkine göre farklı seçimler de yapılabilir. Önceden bu gecelik seçimlerini kayınvalideler yapar ve bohçaya koyarlardı, artık daha çok gelinlerin tercihleri bohçalarda yerini almaya başladı.

Nişan bohçası hazırlarken gecelik olmazsa olmaz. Peki nasıl gecelikler seçebiliriz? Bu aşamada biraz abartı hiç fena olmaz. Saten, parlak, bol tüylü, bol dantelli gecelik takımları  gelin gecelik denince ilk akla gelenlerdendir. Gelin saten gecelik takımı neredeyse her gelinin bohçasında en az bir tane bulunur. Kaliteli bir saten size hem rahatlık hem de şıklık sağlayacaktır.

Gelin çeyiz seti bazen hazır paketler halinde satılabilmektedir. Ancak çoğu gelin hazır paketlerden ziyade ürünleri tek tek kendi seçmeyi tercih etmektedir. Gelin çeyiz seti gecelik modelleri arasından zevkinize ve tarzınıza uygun olanları seçerek kendinize özel bir set yapmak elbette çok daha mantıklı.

Gelin bohçası gecelik takımı ne kadar bir klasikse gelin çeyiz pijama takımı da aynı şekilde bir klasiktir. Pijama deyince aklınıza alelade şeyler gelmesin, gelin pijama setleri de en az gecelikler kadar şık ve gösterişli olabilir. Gelin pijama takımlarında da genel olarak saten kumaşlar tercih edilmekte ve dantellere yer verilmektedir.

Gelin Kuaför Sabahlığı Modelleri

Gelin saçını yapacak kuaförü seçmek, yapılacak saça karar vermek, saçla beraber kullanılacak aksesuara karar vermek en az gelinlik seçmek kadar önemli ve meşakkatli. Aynı şekilde makyajın nasıl olacağına karar vermek de bu güzel telaşların içerisinde önemli bir yer tutuyor. Hatta bu sebeple son yıllarda aynı gelinlik provası yapılırmış gibi saç ve makyaj provası da yapılıyor.  Bu önemli hazırlıkların kusursuz bir şekilde ilerleyebilmesi için son yıllarda gelinler tarafından gelin kuaför sabahlığı tercih ediliyor. Bu sabahlıklar saç ve makyaj yapımı sırasında hem geline hem de etrafına rahat hareket edebilme özgürlüğü tanıyor hem de bin bir uğraşla yapılan saç ve makyajın bozulmadan gelinliğin giyilebilmesini sağlıyor. Hem de bu özel gününüzde bir kot, bir de tişörtle kuaförde beklemek zorunda kalmıyorsunuz.

Sabahlık iyi fikir ancak onu bir geline uydurmak daha da iyi fikir. Gelin sabahlık modelleri içerisinde hem kısa hem de uzun modeller mevcut. Nasıl daha rahat hareket edebilecekseniz o boya uygun bir sabahlık tercih etmenizi öneririz.

'Gelin' anlamına gelen bride yazılı sabahlık pek çok gelinin gelinlikle beraber alışveriş listesine girmektedir. Eğlenceli konseptlere imkan sağlayan, fotoğraf çekimlerinde uyumu yakalamayı kolaylaştıran bu sabahlıklar artık en az gelinlik kadar elzem görülüyor. Özellikle düğün öncesi çekim yaptıracaksanız bu sabahlıkların sizin de çok işinize yarayacağını söyleyebiliriz.

Bride sabahlık aynı zamanda bekarlığa veda partilerinde de tercih ediliyor. Gelin ve nedimeleri tamamen aynı sabahlıklar giyiyor ve gelinin sabahlığının arkasında 'bride' yazıyor. Nedimelerin sabahlığının arkasında 'team bride' yani 'gelinin takımı' yazıyor. Hoş bir anı ve fotoğraflar için bekarlığa veda sabahlık, konseptlerin vazgeçilmezi olmayı başardı.

Bride sabahlık seti sayesinde sadece geline değil yakın arkadaşlarına da güzel anılar kalmış oluyor. Çoğu konseptte gelin ve nedimeler aynı renkte sabahlık tercih etseler de bazı konseptlerde farklı renklerde sabahlıklar kullanılıyor. Gelin sabahlığı denince akla ilk gelen renk beyaz olsa da pudra, pembe, kırmızı renkleri de sıklıkla tercih edilen renkler arasında. Beyazın masumiyetini sevenler fakat beyazı biraz iddialı bulanlar için de kırık beyaz, ekru renklerde sabahlık bulmak mümkün.

Nedimelerinizle beraber tercih edebileceğiniz sabahlıkları bileklik, geçici dövme, toka gibi ortak aksesuarlarla zenginleştirebilirsiniz de. Gelinliğinizi zenginleştirecek aksesuarları seçtiğiniz gibi sabahlık konseptinizi de zenginleştirecek dokunuşlar yapmak sizin elinizde.

Bride gelin sabahlığı aynı zamanda gelinlik gibi hatıra olarak saklanabilecek özel parçalardan biri. Tabi sadece kuaför, bekarlığa veda olarak düşünmemek gerekir. Gelin sabahlıklarını düğün sonrasındaki günde de kullanabilirsiniz. Tamamen sizin tercihinize kalmış.

Gelin Gecelik Modelleri Adresi: Kaudupul

Düğünler bir kadının en özel günlerinden biri. Ancak en yorucu günlerden de olduğunu söylemek lazım. Düğün telaşı bittiyse artık rahatlamak lazım. Düğün sonrasında da şıklığınızı bozmayacak, rahat ettirecek, evliliğinizin ilk gecesine renk katacak gecelikler sizleri bekliyor. Yeni gelin gecelik seti artık bohçanızdan çıkabilir.

Gelin koleksiyonu gecelik kategorisinden zevkinize uygun, kaliteli bir gecelik düğün gününüzün büyüsünü sonraki günlerde de devam ettirebilir. Yeni gelin gecelik takımlarınızda kaliteyi elden bırakmamanızı ve bu özel günleri en iyi ürünlerle geçirmenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu özel günler geri gelmiyor.

Gelin gecelik modelleri sizin de ilk gecenize ve sonraki günlerinize renk katabilir. Sadece bohçanıza konulanla yetinmeyip kendinize bir güzellik yaparak başka ürünler de ekleyebilirsiniz. Klasik modellerden sıkılanlar için gelin fantazi gecelik modelleri de göz kamaştırıcı olabilir.

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.