Sıralama seçin

Gecelik

Uyku kıyafeti dendiği zaman kadınlar için iki seçenek vardır: gecelikler ve pijamalar. Daha kadınsı bir tercih yapmak isteyen kadınların tercihi genelde gecelik olmaktadır. Sadece kadınsı olmasıyla değil tek parça olup kullanım kolaylığı sağlamasıyla, özellikle yaz aylarında daha rahat ettirmesiyle de tercih edilmektedir. Yaz aylarında dış giyimimizde elbiseler ne kadar pratik ve rahatsa gecelikler için de aynısı geçerlidir.

Kadın gecelik modelleri arasından kendi zevkinize ve beklentinize uygun olanı bulacağınıza eminiz. Ev giyim kategorisinde geniş yer tutan bayan gecelik modelleri ister evinizin konforunda podyumda gibi hissetmek istediğinizde, isterseniz de rahat ve ferah bir uyku çekmek istediğinizde yanınızda.

Şık ve Rahat Saten Gecelik Modelleri

Gecelik dendiği zaman aklımıza gelen ilk kumaş kuşkusuz satendir. Albenili duruşu, ellerin arasından sanki kumaş değil de suymuş gibi akıp gidecek yumuşaklıkta olması sebebiyle kadın gecelik modellerinde en çok tercih edilen kumaş saten, cesur tarzıyla kendini özel hissetmek isteyen kadınların favorisi. Bayan gecelik takımı modelleri içerisinde de en sık tercih edilen kumaş olarak sateni görmekteyiz. Neredeyse her renkte görebileceğimiz saten kumaşların güzel duruşu kumaş dokunurken kullanılan materyalin kalitesine bağlıdır.

Saten gecelik takımı özellikle çeyiz hazırlığı içerisinde olan kişiler için oldukça revaçta olan üründür. Yoğun talep nedeniyle çokça modeli bulunan saten gecelik seti genelde gecelik ve sabahlık olmak üzere iki parçadan oluşuyor. Daha fazla parçalı takımlar tercih edebileceğiniz gibi geceliğinizi tamamen zevkinize uygun olarak tek parça da satın alabilirsiniz.

Söz konusu çeyiz olduğu zaman en favori ürün beyaz saten gecelik oluyor. Gelin rengi olmasının yanı sıra masumiyeti simgeleyen renk olması sebebiyle tercih edilen beyaz renk saten kumaşa da çok yakışıyor.

Saten geceliklerin pek çok çeşidi olsa da en genel anlamda iki kategoriye ayırabiliriz: kısa ve uzun saten gecelik. Özellikle yaz mevsiminde kısa gecelik modelleri daha rahat bir tercihken uzun gecelik modelleri hele ki saten olduğu zaman yarattığı gizem sebebiyle daha albenili bir duruş sergiliyor. Uzun gecelikler içerisinde fark yaratan derin yırtmaçlı gecelik modelleri ile siz de göz alıcı bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

Her Yaşın Vazgeçilmezi Pamuklu Gecelik Çeşitleri

Satenin gösterişi ne kadar başkaysa kaliteli bir pamuğun rahatlığı da o kadar başka! Saten kadar popüler olan pamuk gecelikler her yaştan kadını, her mevsimde memnun etmeye devam ediyor.

Pamuklu kumaşların rahat ettirmesinin en önemli sebebi hava alan ve ciltte ağırlık yapmayan bir kumaş türü olmasıdır. Ancak burada kullanılan pamuğun kalitesi de son derece önemlidir. Pamuk ve ucuz gecelik almak elbette mümkün ancak özellikle uyku saatlerinde, dinlenme saatlerinde kullanılacak bir kıyafet için ucuzluktan ziyade kaliteye yönelmek gerekir. Özellikle hassas bir tene sahipseniz ve kumaşlar konusunda ekstra özen gösteriyorsanız kaliteli pamuklardan şaşmamanızı öneririz.

Pamuklu bayan gecelik modellerinde dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise kumaş içerisinde pamuğun oranıdır. Uygun modellerde küçük bir miktar elastik kumaş kullanılabilir ancak en az %90 pamuk olması size kaliteli bir uyku çektirecektir. %100 pamuk ise en çok tercih edilen ve uygun olandır.

Pamuklu gecelik de tıpkı saten elbise gecelik modelleri gibi pek çok formda karşımıza çıkmaktadır. Pamuklu askılı gecelik modelleri yaz ayları için terletmeyen, rahat bir tercih yapmak isteyenler için biçilmiş kaftandır. Uzun gecelik modelleri pamuklu kumaşlarda da karşımıza çıkmakta ve genelde yazlık, askılı modellerde tercih edilmektedir. Kısa, pamuklu gecelik seçeneği ise hem yaz hem kış tercih edilmektedir.

Sıradışı Gecelikler: Fantezi Gecelik Modelleri

Gecelikleri seviyor fakat geceliklerle biraz daha özel hissetmek istiyorsanız fantezi gecelik modelleri tam size göre! Fantezi gecelik modelleri içerisinde size ve zevkinize uygun gecelik modelini bir an önce seçin ve özel zamanlarınıza biraz daha heyecan katın.

Fantezi gecelik modelleri içerisinde pek çok çeşit olsa da fantezi bayan gecelik takımı söz konusu olduğunda vazgeçilemeyen renkler ve modeller vardır. Mesela dantel gecelik vazgeçilemeyen fantezi modeller arasındadır. Dantelin zarif aynı zamanda çekici duruşu gecelikleri eşsiz parçalara dönüştürmeyi başarıyor.

Dantelli gecelik modelleri arasından kırmızı dantelli gecelik ise gerçek bir klasiktir. Ateşin rengi kırmızı dantelle birleştiği zaman ortaya eforsuz bir fantezi takım çıkıyor. Aynı şekilde saten dantelli gecelik de klasikler arasında yer alıyor.

Kırmızı fantezi gecelik gerçek bir klasik ancak fantezi söz konusu olduğunda siyah fantezi gecelik modelleri de pek çok kişinin tercihi. Kırmızı ne kadar ateş rengi ise siyah da o kadar gizemli bir renk olması sebebiyle fantezi modellerde bu rengi sık sık görüyoruz.

Gecelik Modelleri ve Fiyatları

Kadın gecelik takımları modelleri arasında epey farklılık gösterdiği gibi fiyatlar konusunda da oldukça geniş bir skalaya sahiptir. Gecelik modelleri fiyatları etkileyen unsurlardan biridir. Model ne kadar detaylı ve uğraştırıcı olursa, ne kadar fazla detayı varsa fiyat o kadar yüksek olur.

Kaliteli bir ürünü ucuza almak hayatın hiçbir alanında mümkün değilken gecelikler söz konusu olduğunda da bunu beklemek yanlış olur. Öte yandan aynı kalitede olan ürünler arasındaki parça sayısı da fiyatı etkiler. 2 parçalı sade takımlar bulabileceğiniz gibi 5 parçalı daha kapsamlı takımlar da bulunur ve bu elbette fiyat konusunda önemli bir detaydır.

2021 Gecelik Modelleri İle Işıldayın!

Tıpkı dış giyim kıyafetlerimiz gibi iç giyim ürünleri de her sene modadan etkilenir ve piyasaya yeni modeller sürülür. Siz de modayı takip etmeyi seviyor ve iç giyim ürünlerinizde de modaya uymak istiyorsanız Kaudupul 2021 modellerine göz atmayı unutmayın!

 

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.